Karnawał z Catherine Deneuve Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza wszystkich stałych bywalców Filmowych śród w Mediatece oraz osoby, które dotąd nie miały okazji uczestniczyć w darmowych środowych seansach, na kolejne pokazy - wartych uwagi - filmowych perełek. Styczniowe i lutowe wieczory, tym razem wypełnią nam niezapomniane filmy z udziałem jednej z największych gwiazd francuskiego (i nie tylko) kina – Catherine Deneuve, aktorki świętującej w 2023 roku 80. urodziny! W repertuarze znalazły się produkcje z ostatnich pięciu dekad - komedie, dramaty, filmy kryminalne. Wstęp wolny.

Seanse odbywać się będą o godz. 18.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11, we wszystkie środy stycznia i lutego: 4.04;11.01;18.01;25.01;1.02;8.02;15.02;22.02.2023.

 

 

 

Gdzie można sprawdzić tytuły poszczególnych filmów (tytuły nie są reklamowane w mediach ze względu na wymogi umowy licencyjnej)?

  • Na plakatach i ulotkach w Zagłębiowskiej Mediatece (ul. Kościelna 11).
  • Poprzez wysyłany regularnie newsletter (link do zapisu znajduje się na górze oraz na dole strony MBP).
  • Poprzez kliknięcie w napis REPERTUAR zamieszczony w artykule reklamującym seanse na stronie www.biblioteka.sosnowiec.pl i wpisanie aktualnego hasła dostępu. Pytania o hasło prosimy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., pod numer telefonu 693 266 411 lub do dyżurujących bibliotekarzy we wszystkich placówkach MBP. Podane hasło obowiązuje przez cały rok!

Uprzejmie informujemy, że wejście do Auli będzie możliwe na pół godziny przed seansem i kwadrans po jego rozpoczęciu. Prosimy o punktualność!

Przypominamy, że w Auli Zagłębiowskiej Mediateki obowiązuje całkowity zakaz jedzenia i picia.

 

REPERTUAR:

4.01 – Caracas, Wenezuela. Zaraz po zaręczynach z Vittorio, Nelly od niego ucieka. Podczas gdy mężczyzna ją ściga, ona szuka pomocy u Martina, Francuza w średnim wieku, którego poznaje przez przypadek. Martin pomaga uciec dziewczynie - odwozi ją na lotnisko i wręcza bilet do Paryża. Kiedy wydaje mu się, że może wrócić do spokojnego, samotnego życia na swojej wyspie, okazuje się, że Nelly nie zamierza przestać go niepokoić…

Gatunek: dramat/komedia obyczajowa. Reżyseria: Jean-Paul Rappeneau. Na ekranie: Catherine Deneuve, Yves Montand.

Czas pokazu – 1:43:00

11.01 – Podczas ucieczki z więzienia, jeden ze zbiegów zostaje postrzelony przez okoliczny gang. Drugi uciekinier Mickey udaje się do Noela - kolegi po fachu, który będąc bandytą dorobił się niezłego majątku i obecnie mieszka z żoną Nicole. Mickey terroryzuje Noela, żąda od niego pieniędzy. Ten jednak o pomoc prosi swoich dawnych kolegów. Powoli sprawa przyjmuje niebezpieczny wymiar.

Gatunek: dramat/gangsterski. Reżyseria: Alain Corneau. Na ekranie: Catherine Deneuve, Yves Montand, Gérard Depardieu.

Czas pokazu – 2:15:00

18.01 – Lata 30. XX wieku. Plantacja drzew kauczukowych należy do francuskiej kolonistki Éliane, która mieszka w Wietnamie wraz z ojcem i przybraną córką Camille. Na jednej z aukcji Éliane poznaje młodego francuskiego oficera Jeana-Baptiste, z którym przeżywa krótki romans. W tym czasie jej córka Camille również się w nim zakochuje i porzucając dom wyrusza do Tonkinu, gdzie stacjonują oddziały, w których służy Jean-Baptiste. Éliane rusza jej śladem…

Gatunek: melodramat. Reżyseria: Régis Wargnier. Na ekranie: Catherine Deneuve, Vincent Perez, Andrzej Seweryn.

Czas pokazu – 2:32:00

25.01 – Zniedołężniała z powodu wieku matka wprowadza się do domu Emilie. Mąż Emilie z trudem przystaje na tę sytuację, a atmosfera gęstnieje, kiedy świąteczną wizytę składa brat Emilie, Antoine. Rodzeństwo jest skłócone od trzech lat i nic nie zapowiada, by brat i siostra zapomnieli o dawnych urazach. Zmartwiona matka podejmuje decyzję, która sprawia, że rodzeństwo na nowo odkrywa łączące je więzy…

Gatunek: dramat. Reżyseria: André Téchiné. Na ekranie: Catherine Deneuve, Daniel Auteuil, Marthe Villalonga.

Czas pokazu – 2:02:00

1.02 – Wykładowczyni filozofii Marie i jej partner, policjant Alex, są częścią miłosnego trójkąta, do którego należy jeszcze studentka Juliette. Dziewczyna współpracuje z ulicznym gangiem, kierowanym przez Ivana, brata Alexa. Kiedy podczas napadu Ivan zostaje zabity, na pozostałych bohaterów pada cień odpowiedzialności za rozwój wydarzeń…

Gatunek: dramat kryminalny. Reżyseria: André Téchiné. Na ekranie: Catherine Deneuve, Daniel Auteuil.

Czas pokazu – 1:57:00

8.02 – Gnębiony długami i posądzany o paserstwo właściciel sklepu jubilerskiego popełnia samobójstwo. Jego żona Marianne, która właśnie zakończyła kurację odwykową, znajduje w sejfie męża kilka zapomnianych diamentów. To dla niej wielka szansa na ułożenie sobie życia na nowo. O ile uda jej się ominąć wszystkie czyhające wokół pułapki…

Gatunek: dramat/kryminał. Reżyseria: Nicole Garcia. Na ekranie: Catherine Deneuve, Emmanuelle Seigner, Jean-Pierre Bacri.

Czas pokazu – 1:57:00

15.02 – Kiedy trzy prześladowane przez jednego fana aktorki, spotykają się na planie wspólnego filmu, postawiają zjednoczyć siły i wyrównać rachunki. Zwariowana komedia o gwiazdach i celebrytach przenosząca widzów w świat wypełniony pieniędzmi, sławą i blichtrem. 

Gatunek: komedia. Reżyseria: Laetitia Colombani. Na ekranie: Catherine Deneuve, Emmanuelle Béart, Kad Merad.

Czas pokazu – 1:28:00

22.02 – Suzanne jest żoną bogatego przemysłowca, który żelazną ręką kieruje fabryką parasolek. Żonę sprowadził do roli uległej pani domu i luksusowej ozdoby. Gdy pracownicy fabryki buntują się przeciwko szefowi i biorą go za zakładnika, rodzinne i biznesowe sprawy spadają na barki Suzanne, która ku zaskoczeniu wszystkich ujawnia nieznane dotąd oblicze swojej kobiecości - energiczne, przebojowe i zniewalające.

Gatunek: komedia. Reżyseria: François Ozon. Na ekranie: Catherine Deneuve, Gérard Depardieu, Fabrice Luchini.

Czas pokazu – 1:43:00

 

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).