35 zagłębiowski czwartek plakatZagłębiowska Mediateka, Instytut Zagłębia Dąbrowskiego, Pałac Schoena - Muzeum w Sosnowcu zapraszają serdecznie na ostatni w tym roku Zagłębiowski Czwartek. 15 grudnia 2022 o godz. 17.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11) prof. dr hab. WSH Dariusz Rozmus wygłosi prelekcję „Tajemnice Bukowej Góry". Wstęp wolny.

Co przed tysiącleciami znajdowało się na Bukowej Górze? Nekropolia, świątynia, obserwatorium astronomiczne epoki kamienia czy może to wszystko naraz? Tego wszystkiego dowiemy się w ramach grudniowego wykładu. Zapraszamy!

Prof. Dariusz Rozmus ukończył archeologię na Uniwersytecie Jagiellońskim, w 1998 r. obronił w Instytucie Sztuki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie dysertację doktorską. W 2014 r. opublikował pracę "Wczesnośredniowieczne zagłębie hutnictwa srebra i ołowiu na obszarach obecnego pogranicza Górnego Śląska i Małopolski", która została przedłożona jako dysertacja habilitacyjna. Od 2002 r. pracuje na stanowisku starszego kustosza działu archeologii w Muzeum Miejskim „Sztygarka” w Dąbrowie Górniczej, jest także wykładowcą na Uniwersytecie Jagiellońskim i Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu.

 

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).