Michał Rusinek w SosnowcuFundacja Nie Będziesz Szła Sama serdecznie zaprasza do udziału w kolejnym wydarzeniu w ramach cyklu „SPOTKANIA OKOłoLITERACKIE”, które odbędzie się w Auli partnerującej projektowi Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11 w Sosnowcu). Już w poniedziałek 28 listopada 2022 o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie z Michałem Rusinkiem - autorem licznych felietonów oraz książek - dla dzieci i dorosłych, literaturoznawcą oraz tłumaczem, byłym sekretarzem noblistki - Wisławy Szymborskiej oraz prezesem Fundacji Wisławy Szymborskiej. Wstęp wolny.

Od Organizatora - Fundacji Nie Będziesz Szła Sama:

Będziemy kontynuować dyskusję o mocy słowa oraz wyzwaniach, jakie stawia przed nami dynamicznie zmieniająca się rzeczywistość. Do tego porozmawiamy, między innymi, o tym jak język dyskursu publicznego kształtują politycy, o nietypowych publikacjach naszego Gościa oraz działalności Fundacji, a także współpracy autora z mistrzynią humoru poetyckiego oraz zabawy słowem i obrazem, wspomnianą Wisławą Szymborską.

Cykl SPOTKAŃ OKOłoLITERACKICH ma na celu podniesienie świadomości kulturowej w społeczeństwie. Podniesienie debaty o tym, jak kultura i sztuka, szczególnie literatura popularna, motywuje działania prodemokratyczne w jednostkach. Stawiamy na otwartą formę rozmowy, chcemy, abyście to Wy mieli szansę zabrać głos, wypowiedzieć się, zapytać o to, co dla Was ważne i nurtujące. Nasi goście nie obawiają się trudnych pytań!

Następne spotkanie:

Adam Bodnar – 9.12, godz. 18.00