kiermasz rekodzieła Zagłębiowska Mediateka we współpracy z Fundacją im. Brata Alberta w Sosnowcu serdecznie zapraszają na wernisaż i wystawę (połączone z kiermaszem) prac plastycznych, przygotowanych przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu. Ekspozycja będzie udostępniana w Galerii "Pod Świetlikiem" Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu, od 3 do 30 listopada 2022, w godzinach otwarcia placówki. Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek 3 listopada 2022 o godz.12.00. Wstęp wolny.

 

 

 

 

 

Słówko od Fundacji:

„Na wystawie prezentujemy prace, które zostały wykonane na zajęciach Warsztatu Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta Sosnowiec. Zajęcia te dają uczestnikom dużą radość, pomagają w odkrywaniu własnych możliwości twórczych, podniesienia własnej samooceny, poczucia wartości oraz wiary we własne możliwości. Kształtują umiejętności pracy w zespole. Na wystawie można zobaczyć ciekawe prace wykonane w różnych technikach, jak malarstwo akrylowe, rysunek pastelami olejnymi, malarstwo na szkle, decoupagé, haft krzyżykowy oraz wiele drobnych i ciekawych dekoracji rękodzielniczych, wykonanych ręcznie przez naszych uczestników z warsztatu.

Dużymi osiągnięciami naszych uczestników były ostatnio zdobyte nagrody na konkursach plastycznych, m.in.:

  • Laureatką XII Edycji Regionalnego Konkursu Plastycznego „Magia Kolorów 2022” została nasza uczestniczka Mirosława Rozmus, która otrzymała WYRÓŻNIENIE, natomiast Agnieszka Rusiecka zdobyła WYRÓŻNIENIE Specjalne Dyrektora Muzeum Miasta Jaworzna
  • Laureatem IX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „OLIGOIMPRESJE – wizja nieba i piekła”, zdobywając II Nagrodę, został Rafał Szpila, natomiast Nagrodę Specjalną otrzymali Jacek Mrożek, Marta Laskowska oraz Damian Mizera
  • Laureatką Głównej Nagrody V Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literacko–Plastycznego „Opowieści kresowe -Białoruś” Radwanowice 2022 w kategorii uczestnika zajęć terapeutycznych, zdobywając I miejsce, została Mirosława Rozmus, natomiast Wyróżnienie przypadło Agnieszce Rusieckiej.”

Dodatkową atrakcją wernisażu będzie kiermasz prezentowanych prac. Jeśli coś „wpadnie Wam w oko", jest szansa na udany zakup. Jak wieść niesie trwają intensywne prace wykończeniowe, zatem spodziewamy się mnóstwa pięknych eksponatów. Serdecznie zapraszamy!

 

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).