7SJT Tymoteusz i psiuńcioMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu – organizator 7. Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej – zaprasza dzieci i opiekunów do udziału w bezpłatnej wycieczce na spektakl „Tymoteusz i Psiuńcio” w będzińskim Teatrze Dzieci Zagłębia. Wycieczka odbędzie się 2 października 2021, a dzieciom biorącym w niej udział zapewniono transport, ubezpieczenie i biletu wstępu. Liczba miejsc ograniczona! Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem wycieczki.

 

 

 

 

 

 

Spektakl opowiada o przygodach małego, rezolutnego, choć tak naprawdę samotnego Misia Tymoteusza, któremu Tata powierza bardzo odpowiedzialne zadanie - zakup jajka u Pani Kury. W drodze do sklepu Tymoteusz nawiązuje przyjaźń z napotkanym pieskiem. Czy Tata Miś pozwoli Tymoteuszowi zatrzymać Psiuńcia? A może uda się przenocować pieska pod łóżkiem, w tajemnicy przed Tatą? Tymczasem , pod osłoną nocy, do domu skrada się podstępny Lis - złodziej. Zamierza ukraść cały niedźwiedzi dobytek. Ale, aleee… pod łóżkiem czeka warcząca i niezbyt miła niespodzianka.

Teatralne opowieści Jana Wilkowskiego o Misiu Tymoteuszu, to klasyka polskiej dramaturgii dla dzieci. W spektaklu przedstawiona jest w bardzo przyjemnej, miłej dla dzieci pluszowej scenografii. Przy dźwiękach muzyki, na oczach widzów aktorzy budują teatralną przestrzeń z pluszowych klocków.

Autor: Jan Wilkowski

Reżyseria: Katarzyna Bała i Joanna Rząp

Scenografia: Lucyna Mroczek-Szymańska, Daniel Szymański

Muzyka: Grzegorz Seweryn

Gitara elektryczna: Aleksandra Ciecierska

Tekst piosenki: Dariusz Czajkowski

Obsada: Katarzyna Bała, Karol Gaj, Joanna Rząp, Wojciech Żak

Czas trwania: 1 godzina

Wiek: od 4 lat

 

Regulamin uczestnictwa w wycieczce do Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie
na spektakl „Tymoteusz i Psiuńcio”
w ramach projektu „7. Sosnowiecka Jesień Teatralna. Teatr syntezą sztuk”

 

 1. Wycieczka do Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie na spektakl „Tymoteusz i Psiuńcio” odbędzie się w dniu 2 października 2021 r.
 2. Wycieczka jest organizowana w ramach projektu „7. Sosnowiecka Jesień Teatralna. Teatr syntezą sztuk”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
 3. Uczestnikami wycieczki mogą być dzieci w wieku 4 do 12 lat. Dzieciom do 7. roku życia musi towarzyszyć opiekun!
 4. Udział w wycieczce jest bezpłatny. Obowiązują zapisy.
 5. Koszt biletów wstępu, transportu i ubezpieczenia pokrywa Organizator. Uczestnicy mogą skorzystać także z własnego środka transportu.
 6. Warunkiem udziału w wycieczce jest wypełnienie karty zgłoszenia uczestnika i opiekuna (obowiązkowo w przypadku dzieci poniżej 7. roku życia) oraz zgody na uczestnictwo w wycieczce, podpisanej przez rodzica/opiekuna prawnego. KARTA DZIECKA, KARTA RODZICA/OPIEKUNA, ZGODA
 7. Karty i zgody można:
 • dostarczyć osobiście do siedziby Zagłębiowskiej Mediateki, ul. Kościelna 11 Dział Świat Nauki i Fantazji (poziom I) w godzinach jej otwarcia.
 • przesłać pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;
 • dostarczyć osobiście do Filii nr 10 – Kazimierz, ul. Główna 19, w godzinach jej otwarcia.
 1. Zapisy przyjmowane będą od dnia 13 września do dnia 28 września 2021 roku. W przypadku uczestników chcących skorzystać z bezpłatnego transportu - do dnia 25 września 2021 roku.
 2. Organizator nie przyjmuje zapisów grup zorganizowanych.
 3. Zgłoszenia nie podlegają wcześniejszej rezerwacji.
 4. Dla uczestników chcących skorzystać z transportu zapewnionego przez Organizatora w dniu wycieczki zorganizowane zostaną zbiórki:
 • na parkingu przy Teatrze Zagłębia, ul. Teatralna 4, o godz. 12.00 dnia 2 października 2021 r.
 • na parkingu przy Miejskim Domu Kultury „Kazimierz” w Sosnowcu, Główna 19 o godz. 12.00 dnia 2 października 2021 r.
 1. Powrót uczestników wycieczki nastąpi ok. godz. 15.00, dnia 2 października 2021 r. na parking przy Teatrze Zagłębia, ul. Teatralna 4 oraz na parking przy Miejskim Domu Kultury „Kazimierz” w Sosnowcu, Główna 19.
 2. Wszyscy uczestnicy zobowiązani są do zabrania ze sobą w dniu wycieczki maseczek ochronnych.
 3. Dzieciom mającym chorobę lokomocyjną, odpowiednie środki farmakologiczne zapewnia i podaje rodzic/opiekun prawny.


Regulamin bezpieczeństwa i zachowania się na wycieczkach

Zachowanie człowieka w miejscach publicznych daje świadectwo o jego kulturze, może mieć również wpływ na bezpieczeństwo wielu osób. Dlatego każdy uczestnik wycieczki zobowiązany jest:

 • Zachowywać się w sposób zdyscyplinowany i kulturalny.
 • Stosować się do poleceń, zakazów i nakazów wydawanych przez opiekunów lub     przewodników.
 • Nie oddalać się od grupy bez wyraźnego zezwolenia opiekuna.
 • Przestrzegać przepisów ruchu drogowego i zachowywać ostrożność na ulicach i w innych miejscach, w których może grozić jakiekolwiek niebezpieczeństwo.
 • Kulturalnie odnosić się do opiekunów, kolegów i innych osób.
 • Uczestniczyć w zajęciach przewidzianych w programie.
 • Dbać o otaczające mienie, posiadany bagaż i współuczestników wyjazdu.
 • Pozostawić czystość i porządek w miejscach pobytu uczestników wycieczki.
 • Informować opiekunów wycieczki o ewentualnych wypadkach, wyrządzonych szkodach lub innych problemach związanych z wycieczką.
 • Przestrzegać przepisów obowiązujących w czasie jazdy autokarem.
 • Rodzice/opiekunowie uczestników wycieczki ponoszą pełną odpowiedzialność materialną za wszelkie szkody i zniszczenia mienia - powstałe w trakcie trwania wycieczki - z winy ich dzieci/podopiecznych.
 • Każdy uczestnik wycieczki ponosi odpowiedzialność za rzeczy zgubione lub pozostawione w Teatrze, jak również w jego otoczeniu.
 • Podczas wycieczki nie wolno palić papierosów, pić alkoholu i stosować innych używek.
 • Mieć przy sobie maseczkę ochronną.
 • Poinformować opiekunów wycieczki o ewentualnych dolegliwościach i stosowanych lekach.

W razie nieprzestrzegania Regulaminu bezpieczeństwa wobec uczestnika wycieczki zostaną wyciągnięte konsekwencje tj. zakaz udziału w innych wycieczkach organizowanych przez MBP oraz natychmiastowe poinformowanie rodzica/opiekuna o drastycznym złamaniu zasad zachowania.

 

Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu – Zagłębiowska Mediateka.

Patron honorowy: Prezydent Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Partnerzy wydarzenia: Teatr Zagłębia w Sosnowcu, Teatr Dzieci Zagłębia w Będzinie, Biblioteka Śląska, ZSO nr 5 w Sosnowcu, Centrum Informacji Miejskiej.

Patronat medialny: Gazeta Wyborcza – Wyborcza.pl, Czasopismo samorządowe Sosnowca „Kurier Miejski”, Miesięcznik społeczno-kulturalny „Śląsk”, TVS, Radio eM, Bezpłatna gazeta „Twoje Zagłębie” oraz portale internetowe: Sosnowiec.pl, Sosnowiecki.pl, SielsiaKultura.pl, Coigdzie.pl, E-teatr.pl, Teatralny.pl, TerazTeatr.pl.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 AR 210319687

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter).