nowacki plakatMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu - Filia nr 7 – BIBLIOSFERA (ul. Kalinowa), serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Macieja Nowackiego „Między kształtem a kolorem”, który odbędzie się 7 lutego 2024 o godz. 17.00.  Wstęp wolny.

Maciej Nowacki jest malarzem i artystą wizualnym urodzonym w Sosnowcu. Autorem licznych wystaw indywidualnych (m.in Galeria Extravagance - Sosnowiec, 1994, Galeria Rynek - Bytom, 1995, Galeria Marchołt - Katowice, 2001, MUZA Art Cafe - Sosnowiec, 2009, Galeria Ładniej - wraz z Ireną Skalnik - Sosnowiec, 2014). Brał także udział w wystawach zbiorowych (Wystawa pokonkursowa „Konfrontacje93”       - Myślenice, 1993, „Ołówek, węgiel, piórko” - ZPAP, Katowice, 1996, „Sosnowieckie inspiracje” - Muzeum Pałac Schoena, Sosnowiec, 1997, 16. Biennale Plakatu Polskiego - BWA Katowice, 1999, wystawa pokonkursowa „Praca Roku” - ZPAP, Katowice, 2000, „Muzyka protestu” - Galeria Rondo Sztuki, Katowice, 2023).

Artysta ukończył studia na Wydziale Grafiki katowickiej filii Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie 1987-92. Dyplom główny zdobył w Pracowni Projektowania Graficznego prof. Zbigniewa Pieczykolana, a dyplom dodatkowy w Pracowni Malarstwa i Rysunku prof. Andrzeja S. Kowalskiego.

Wystawę będzie można oglądać do 31 marca 2024 w godz. otwarcia biblioteki.

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).