Nadal mój Sosnowiec plakat F1Filia nr 1 - Środula Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Klaudii Pluty "Nadal mój...Sosnowiec", który  odbędzie się 3 października 2023 (wtorek) o godz. 17.00 w siedzibie biblioteki przy ul. Kossaka 10a w Sosnowcu. Na wystawie zaprezentowane zostaną fotografie naszego miasta z lat 2012-2022. Wystawa będzie eksponowana do 30 listopada 2023, w godzinach otwarcia placówki. Wstęp wolny. Zapraszamy.

Klaudia Pluta – rocznik ’69, zagłębianka od pięciu pokoleń, sosnowiczanka z urodzenia, przez ponad czterdzieści lat dąbrowianka, a od jedenastu sosnowiczanka – także z wyboru. W dorobku ma jedną wystawę autorską, zdjęcia jej autorstwa przez dziesięć lat pojawiały się w dziale sportowym Dziennika Zachodniego, przez kilka lat także w portalu internetowym ESKA Info. Należy do amatorskiej grupy fotograficznej „Nasze spojrzenie na świat” na jednym z portali społecznościowych.

Autorka fotografii zdradza nam:

„Zdjęcia robiłam już jako młoda dziewczynka. Miłość do miasta mam w genach – mama wychowała się w domu jednorodzinnym w mieście, a ojciec w kamienicy przy dworcu kolejowym. Dla mnie miasto to najlepsze miejsce do życia. „Nadal mój… SOSNOWIEC” jest zbiorem fotografii moich jedenastu lat w Sosnowcu. Spora ich część powstała na potrzeby pierwszej autorskiej wystawy fotograficznej „Sosnowiec – moje nowe miasto”, eksponowanej w 2012 roku w sosnowieckiej KANIE. Pozostałe zdjęcia powstawały w ciągu kolejnych dziesięciu lat. Sosnowiec jedenaście lat temu był moim nowym miejscem do życia. Dziś jesteśmy już dużo mocniej zaprzyjaźnieni :)”.

 

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).